اخبار مهم
Home / پزشکی و سلامت / ادعای عجیب دانشمند روس: "واکسن ضد پیری" را اختراع کردم!
60744_336.jpg

ادعای عجیب دانشمند روس: "واکسن ضد پیری" را اختراع کردم!

به گزارش کجله خبری اندیشه ناب:

اندیشه ناب: یک دانشمند از کالینینگراد روسیه با مشارکت محقق دیگری از لیتوانی روشی را برای پیشگیری از بیماری های خود ایمنی مرتبط با پیری ابداع کردند و وی مدعی شد که در واقع این واکسنی ضد پیری است که می تواند عمر انسان را افزایش دهد.

 

به گزارش زهرا حسین زاده از سرویس ترجمه اندیشه ناب، پروفسور ویکتور سلدتسوف، محقق ارشد مرکز بیوتکنولوژی پزشکی دانشگاه فدرال بالتیک درباره این روش به اسپوتنیک توضیح داد: یکی از اصلی ترین مکانیسم های بیولوژیکی که زندگی انسان را محدود می کند به “لنفوسیت های تی” مربوط می شود. با افزایش سن، این سلولهای ایمنی بدن بیشتر و بیشتر فعال می شوند به جای حمله به پاتوژن های خارجی، آنها به بافتهای خودی بدن حمله می کنند. این حملات باعث بیماریهای خود ایمنی مانند آترواسکلروز، بیماری آلزایمر و بیماری پارکینسون می شود. 

 

 

در مقاله ای که در مجله علمی Expert Review of Vaccines منتشر شده است، دانشمندان استفاده از روش واکسیناسیون لنفوسیتیک را برای جلوگیری از پیشرفت بیماری های خود ایمنی پیشنهاد می کنند. پیش از این، این فناوری اثربخشی بالینی خود را در درمان مولتیپل اسکلروزیس و آرتریت روماتوئید ثابت کرده بود.

 

راه حل دیگر این است که در زمان پیری سلول های ایمنی بدن شخص که در سنین جوانی در یک بانک ایمونولوژیکی ذخیره شده است به بدن وی تزریق شوند. سلولهای جوان قادر به کنترل فعالیت سلولهای قدیمی هستند و محافطت را افزایش می دهند، بنابراین زندگی انسان را طولانی می کنند.

می فایل مجله خبری اندیشه ناب