اخبار مهم
Home / حوادث / ازدواج توریست کامرونی با جوان مازنی در قشم
32427_795.jpg

ازدواج توریست کامرونی با جوان مازنی در قشم

به گزارش مجله خبری اندیشه ناب

اینام کیسو بانوی ۲۶ ساله مسیحی اهل کامرون در سفر به جزیره قشم با حضور در دفتر امام جمعه این شهرستان و انجام تشریفات شرعی و انتخاب نام فاطمه به دین اسلام و مذهب تشیع مشرف شد.
به گزارش فارس از بندرعباس به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، فاطمه کیسو که در دانشگاه‌های دبی تدریس می‌کند ۱۵ اردیبهشت ماه گذشته با هدف تماشای ظرفیت‌های گردشگری قشم به این جزیره سفر کرده بود که با جوان ۲۸ ساله‌ای به نام علی خزایی آشنا شده و این آشنایی منجر به ازدواج آنها می‌شود.
فاطمه کیسو و علی خزایی روز چهارشنبه به‌همراه نماینده سازمان منطقه آزاد قشم، با حضور در دفتر امام جمعه شهرستان قشم، خواستار به‌جا آوردن آئین تشرف بانوی مسیحی کامرونی به دین اسلام و مذهب تشیع شدند.
این بانوی کامرونی پس از انجام تشریفات شرعی و تشرف به دین اسلام گفت: سفر به جزیره زیبای قشم و آشنایی با علی خزایی که اینک همسرم است و تشرف به دین اسلام و مذهب تشیع برای من به یک خاطره چند وجهی تبدیل شده است.
وی ادامه داد: پیش از این یکتاپرست بودم و اطلاعات خوبی نسبت به یگانگی خدا داشته‌ام و امروز با قبول دین اسلام و مذهب تشیع، حال و هوای تازه‌ای را به‌عنوان یک مسلمان احساس می‌کنم.
کیسو درخصوص زندگی آینده‌اش در ایران گفت: من شنبه آینده (هشتم خرداد) با سفر به امارات متحده راهی کشورم در آفریقا می‌شوم و پس از یک هفته دوباره برای تدریس به دبی بازمی‌گردم و تا آماده‌شدن مراحل قانونی اقامت دائمی در ایران، مجبورم پس از هر سفر به جزیره قشم برای مدتی کوتاه به دبی یا کامرون بازگردم.
علی خزایی جوان ۲۸ ساله اهل مازندران احساسش از آشنایی با فاطمه کیسو را چنین بیان داشت: من ۲۹ اسفند سال ۱۳۹۴ با هدف فعالیت در حوزه ساختمانی وارد جزیره قشم شدم و اصلا فکر نمی‌کردم در این مدت کوتاه چنین اتفاق مبارکی برایم رقم بخورد.
وی ادامه داد: از اینکه آشنایی‌ام با خانم کیسو باعث تشرف وی به دین اسلام و مذهب تشیع شد بسیار خرسندم و خوشحالی دیگر من انتخاب نام مبارک حضرت فاطمه(س) برای همسرم می‌باشد.
خزایی در ارتباط با آشنا نبودن همسرش با زبان فارسی می‌گوید: خانم کیسو به سه زبان انگلیسی، فرانسه و اسپانیایی تسلط دارد و این نشان می‌دهد که توانایی یادگیری زبان شیرین فارسی را هم دارد، البته خود من هم در حد نیاز با زبان انگلیسی آشنا هستم.
وی از تلاش جمعی از مدیران سازمان منطقه آزاد قشم و حجت‌‌الاسلام والمسلمین رضا جوکار امام جمعه شهرستان قشم تقدیر و تشکر نمود.

می فایل مجله خبری اندیشه ناب