اخبار مهم
Home / هنری / "اسکارلت یوهانسون" ربات شد ! (عكس)
31169_281.jpg

"اسکارلت یوهانسون" ربات شد ! (عكس)

به گزارش مجله خبری اندیشه ناب:

یک مبتکر هنگ‌کنگی ربات انسان‌نمایی ساخته است که شبیه اسکارلت یوهانسون، بازیگر هالیوودی است و قصد دارد با جذب سرمایه‌گذار برای پروژه خود، ربات‌هایی شبیه انسان‌های مشهور با قابلیت‌های عجیب بسازد.

به گزارش  آنا به نقل از رویترز، «ریکی ما»، یکی از مبتکران گمنامی است که ایده‌ها و رویاهای خود را دنبال می‌کند و در این مسیر موفقیت‌هایی به دست آورده است. او طی یک سال و نیم گذشته، بخشی از ایوان آپارتمانش در هنگ‌کنگ را به یک کارگاه ساخت ربات تبدیل کرد و موفق شد یک نمونه نخستین از رباتی را که در رویاهای خود می‌دید، آماده عرضه کند. این ربات روی یک اسکلت پرینت شده سه‌بعدی ساخته شده است.

قطعات الکترونیکی و هوش مصنوعی این ربات همگی به ابتکار «ما» ساخته شده‌اند. او درباره هوش مصنوعی این ربات گفت: «من به او آموزش ندادم که موقع چشمک زدن لب‌هایش را حرکت دهد و او خود برای بهتر شدن چشمک، از حرکت صورت استفاده می‌کند».

این ربات یک لایه پوستی از جنس سیلیکون نرم و قابل انعطاف دارد که چهره‌ای شبیه به یک بازیگر زن هالیوودی به آن داده است.

«ریکی ما» قیمت این ربات را ۵۰ هزار دلار اعلام کرده است که در مقایسه با بسیاری از ربات‌های انسان‌نمای دیگر ارزان‌تر است. مبتکر هنگ‌کنگی درباره اختراع خود گفته است که قصد داشته رویایش را در زمان مناسبی در معرض دید عموم بگذارد و اکنون آن زمان فرارسیده است تا رویای همیشگی خود را به مردم عرضه کند.

او امیدوار است با جذب سرمایه‌گذار و از محل فروش نسخه اولیه ربات خود، بتواند پول مورد نیاز برای توسعه و بهینه‌سازی این آدم آهنی را به دست بیاورد. ربات مذکور با استفاده از دستورهای آوایی می‌تواند برخی کارهای معمول و روزمره را انجام دهد و تعامل محدودی با صاحب خود داشته باشد.

می فایل مجله خبری اندیشه ناب