اخبار مهم
Home / حوادث / انفجار در "خیابان استقلال" استانبول / آمار اولیه: ۴ کشته و ۲۰ زخمی (+عکس)
30881_492.jpg

انفجار در "خیابان استقلال" استانبول / آمار اولیه: ۴ کشته و ۲۰ زخمی (+عکس)

به گزارش مجله خبری اندیشه ناب

اندیشه ناب: خبرگزاری رویترز لحظاتی پیش از شنیده شدن صدای انفجار در خیابان استقلال استانبول خبر داد.

هنوز جزئیات بیشتری در باره این خبر منتشر نشده است اما تصاویر منتشر شده از این خیابان همیشه شلوغ بیانگر تخلیه آن و حضور نیروهای پلیس و امداد در آن است.

بر اساس برخی گزارش‌ها این انفجار که علت آن هنوز اعلام نشده، دو کشته و هفت زخمی برجای گذاشته است. پلیس انفجار را ناشی از یک بمب کارگذاشته شده یا حتی عامل انتحاری می‌داند.

در همین حال رسانه دیگری گزارش داد: رسانه‌های ترکیه از انفجار انتحاری در خیابان استقلال استانبول، یکی از مراکز خرید این شهر، خبر دادند. تاکنون ۳ نفر کشته و شش نفر نیز زخمی شده‌اند.

تکمیلی

رسانه‌های ترکیه از انفجار انتحاری در خیابان استقلال استانبول، یکی از مراکز خرید این شهر، خبر دادند. تاکنون ۴ نفر کشته و ۲۰نفر نیز زخمی شده‌اند.

این بمب‌گذاری در جاده استقلال رخ داد که یکی از مهمترین مناطق توریستی و خرید استانبول  به شمار می‌رود.

فرماندار استانبول اعلام کرده که در این حادثه تاکنون ۴ نفر کشته شده و ۲۰ نفر نیز زخمی شده‌اند.

درپی این حمله عبور و مرور در میدان تقسیم ترکیه متوقف شده است. خیابان استقلال تخلیه شده و بالگردها نیز بر فراز منطقه درحال پرواز هستند.

وضعیت سه نفر از مجروحین وخیم گزارش شده است. افراد زخمی به بیمارستان‌های اطراف منتقل شده‌اند. رسانه‌های ترکیه می‌گویند سه نفر از مجروحین این حادثه اسرائیلی هستند.

هنوز هویت عامل یا عاملین این حمله مشخص نشده است.

کشور ترکیه طی حدود ۸۰ روزی که از ابتدای سال جاری میلادی (۲۰۱۶) گذشته است، شاهد پنج انفجار عمده تروریستی بوده است که در مجموع ۸۹ تن بر اثر آن‌ها کشته شده‌اند.

اولین مورد، ۱۲ ژانویه بود که در انفجار تروریستی بین گردشگران خارجی در میدان سلطان‌احمد استانبول (قلب گردشگری استانبول) ۱۲ تن کشته شدند.

در انفجار دوم، که ۱۷ فوریه و در نزدیکی ستاد مرکزی ارتش ترکیه در مرکز آنکارا رخ داد، ۳۰ تن کشته شدند.

انفجار سوم نیز در شهر دیاربکر در شرق ترکیه رخ داد که ۶ قربانی برجای گذاشت.

در انفجار چهارم نیز یک خودروی بمب‌گذاری‌شده‌، هفته گذشته (۱۳ مارس) ایستگاه اتوبوسی را در آنکارا هدف قرار داد که بر اثر آن ۳۷ تن جان باختند.

منابع: ایسنا – تسنیم


می فایل مجله خبری اندیشه ناب