اخبار مهم
Home / پزشکی و سلامت / بانوی سالم، خانواده سالم، جامعه سالم
1563664471_54171_138.jpg

بانوی سالم، خانواده سالم، جامعه سالم

به گزارش کجله خبری اندیشه ناب:

اندیشه ناب : شایع‌ترین سرطان در میان زنان ایرانی سرطان پستان با نرخ ابتلای ۵/۳۴ مورد در ۱۰۰ هزار نفر است و باوجوداینکه این نرخ ابتلا پایین¬تر از متوسط جهانی است؛ اما در مقایسه با دیگر کشورها به دلیل عدم وجود برنامه¬ی نظام‌مند برای تشخیص زودهنگام سرطان در بسیاری از مواقع این بیماری دیر تشخیص داده می‌شود و تشخیص این بیماری اغلب در مراحل پیشرفته¬ی بیماری است. می¬توان با برنامه¬های آگاهی¬بخشی مداوم برای عموم مردم، آموزش خود معاینگی و غربالگری مناسب به تشخیص زودهنگام این بیماری رسید که این امر سبب کاهش هزینه¬های جسمی، روحی و مالی برای شخص، خانواده وی و جامعه می¬شود.
در همین راستا و برای افزایش آگاهی بانوان در رابطه سرطان پستان و راه¬های رسیدن به تشخیص زودهنگام و در صورت ابتلا مدیریت مناسب روند درمان، با همکاری اساتید صاحب‌نظر در این زمینه اقدام به برگزاری سلسله سمینارهای آگاهی بخشی سرطان پستان نمودیم و اولین سمینار با شعار بانوی سالم، خانواده سالم، جامعه سالم، ۲۵ تیر ۱۳۹۸ در مجموعه فرهنگی، ورزشی، آموزشی شهربانو ۱ (علیمرادیان) با همکاری شهرداری منطقه ۱۴ تهران، معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران و کانون خیریه مهر برای ۱۲۰ نفر از بانوان برگزار شد. در این سمینار خانم دکتر مینو طالب‌زاده؛ دکترای عمومی در رشته پزشکی در رابطه با کلیات سرطان و فاکتورهای خطر، پیشگیری، نحوه¬ی خودآزمایی و راه¬های غربالگری و تشخیص زودهنگام سخنرانی کردند. در ادامه سخنرانی خانم دکتر سپیده امیدواری؛ روان‌پزشک و دانشیار مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی تهران در رابطه با سلامت روان و سلامت معنوی در سرطان پستان بود. در بخش انتهایی، خانم مریم لفظی قاضی؛ کارشناس ارشد تغذیه و عضو فعال بخش تحقیقات دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران در مورد نقش تغذیه در پیشگیری از سرطان پستان و در بیماران مبتلا به سرطان پستان سخنرانی نمودند.
در حاشیه این سمینار شرکت‌کنندگان توسط سه نفر از کارشناسان ارشد مامایی خانم¬ها دامن‌پاک، نورزایی و نورالله پور به‌صورت رایگان معاینه شدند که از بین این افراد، ۳۱ نفر برای پیگیری¬های بعدی به¬صورت رایگان به مراکز تصویربرداری ارجاع داده شدند.
علاقه‌مندان می‌توانند برای اطلاع از زمان سمینارها، مشاوره¬ی تغذیه و معاینه¬های رایگان بعدی به پایگاه اینترنتی به آدرس www.pinkcancer.ir مراجعه و یا صفحه اینستاگرام @pinkcancer.ir را دنبال نمایند.

می فایل مجله خبری اندیشه ناب