اخبار مهم
Home / پزشکی و سلامت / با این ۵ چای گیاهی به جنگ استرس و کم خوابی بروید!
1573439948_57271_520.jpg

با این ۵ چای گیاهی به جنگ استرس و کم خوابی بروید!

به گزارش کجله خبری اندیشه ناب:

اندیشه ناب: اگرچه خواب شب برای سلامتی همه ما ضروری است، اما متاسفانه سبک زندگی فعلی مان کاملا در تضاد با این موضوع به نظر می رسد. فشار مداوم، استرس، کار در اواخر شب بر روی پروژه ها و عادات ناسالم غذایی همه دشمن راحت خوابیدن هستند.

به گزارش اندیشه ناب، سایت لایف هک با ارائه نسخه ای گیاهی به جنگ کم خوابی رفته، در ادامه ۵ چای گیاهی که می تواند به شما در رسیدن به خوابی راحت کمک کند، معرفی خواهد شد.

 
 
تحقیقات نشان می دهد که حدود ۶۰ میلیون آمریکایی از بی خوابی رنج می برند و این کمبود خواب علت ۵٪ از کل موارد چاقی در بزرگسالان است.  همچنین کم خوابی علت اصلی افسردگی و اضطراب در بزرگسالان و نوجوانان است.

خوب، حالا ما قصد داریم با نسخه ای ساده به شما کمک کنیم تا خوابی راحت داشته باشید.

 
 
دو کردن برگ گیاهان مختلف و نوشیدن آن ها قرن ها است که توسط مردم انجام می شود. گفته می شود عناصری مانند بابونه، اسطوخودوس و سنبل الطیب دارای خاصیت آرام بخشی هستند که به بدن کمک شایانی می کنند.  شاید هیچ مدرک قطعی در مورد اثربخشی چای ها وجود نداشته باشد، اما افراد بسیاری هستند که تاثیر چای های گیاهی را در خوابیدن مفید می دانند.

 در ادامه ۵ نوع از بهترین چای ها که برای خواب خوب مفید هستند، می آید:

۱٫ چای سنبل الطیب

 
این چای از زمان های بسیار قدیم به عنوان نوشیدنی خواب آور استفاده می شده  است. این چای با ترمیم سلول های مغز به تولید بیشتر اسید گاما آمینوبوتیریک (GABA) که باعث تسکین اعصاب و رفع اضطراب می شود، کمک می کند.

از جمله اصلی ترین مزایای چای سنبل الطیب کمک به حل مشکل بی خوابی، اضطراب و افسردگی، بیش فعالی و سردرد و میگرن است.

۲٫ چای دارچین

 

دارچین با عطر و طعم بی نظیرش دارای خواص فراوانی است که می تواند به بهبود کیفیت خواب شما هم کمک کند. از جمله مزایای چای دارچین کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی، بهبود حساسیت به انسولین، تنظیم قند خون و کمک به مبارزه با عفونت های باکتریایی و قارچی. حتی گفته می شود دارچین در کنترل بیماری ایدز نیز اثرات مثبتی داشته است.

 

۳٫ چای بابونه

 

این معروف ترین چای گیاهی در جهان است.  اعتقاد بر این است که بابونه آلمانی به ویژه در مبارزه با بی خوابی مفید است. این گیاه دارای گلهایی مانند دانه مروارید است که برای تهیه چای و مکمل های گیاهی استفاده می شود. این چای گیاهی به شما در رفع اضطراب و استرس و همچنین بهبود میگرن و سیستم ایمنی بدنتان کمک می کند.

 

۴٫ چای لیمو

 

این یکی از قدرتمندترین چای ها برای افرادی است که از بی خوابی رنج می برند. این چای همچنین به کاهش استرس، سوء هاضمه، اضطراب کمک کرده و می تواند به بهبود سریعتر زخم ها نیز کمک کند. از جمله فواید دیگر این مرهم شفا بخش کاهش درد عضلات و تقویت سیستم ایمنی و عصبی است.

 

۵٫ چای اسطوخودوس 

 

عطر اسطوخودوس خوب نیست، اما خواص دارویی آن بسیار زیاد است. فقط یک فنجان چای اسطوخودوس می تواند خستگی شما را رفع کرده و حس آرامش بهتان ببخشد. خود این گیاه می تواند بر روی سینه نیز مورد استفاده قرار گیرد تا تأثیر منفی برونشیت، آسم و سرماخوردگی را کاهش دهد. اسطوخودوس برای جوانان و بزرگسالان فوق العاده است و همزمان با بهبود کیفیت خواب می تواند به کاهش تب، بهبودی زخم ها و بریدگی ها و کبودی ها کمک کند.

 

می فایل مجله خبری اندیشه ناب