اخبار مهم
Home / حوادث / تخلفات "بهداشتی و گران فروشى" در فرودگاه‌ مهرآباد و امام خمینی +عكس
635945162103571256.jpg

تخلفات "بهداشتی و گران فروشى" در فرودگاه‌ مهرآباد و امام خمینی +عكس

به گزارش مجله خبری اندیشه ناب

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان تعزیرات حکومتی، مأموریت یکی از ۱۵ گشت تعزیرات حکومتی استان تهران حضور در ۲ فرودگاه امام خمینی(ره) و مهرآباد بود که در این گشت سرزده کارشناسان شبکه بهداشت، بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف حضور داشتند.

اگرچه در این گشت متخلفان بیش از ۴۰۰ میلیون ریال جریمه شدند اما نکته قابل توجه در این گشت تخلفات بهداشتی بود که در این فرودگاه‌ها انجام می‌شد به‌طوری که از ۸ غرفه بازرسی‌شده، ۵ غرفه دارای تخلفات بهداشتی بودند.


کاظمی کارشناس بهداشت محیط شهر ری در این خصوص گفت: نداشتن لباس مناسب بهداشتی، نامناسب بودن نگهداری برخی از مواد غذایی، نداشتن کارت بهداشت برخی از پرسنل و سیم‌کشی غیراستاندارد و خطرناک در محیط آشپزخانه عمده‌ترین ایرادهای بهداشتی و ایمنی این واحدها تشخیص داده شد.

او افزود: مواد غذایی غیربهداشتی که مورد استفاده قرار می‌گیرند، با تشخیص کارشناس بهداشت در محل معدوم و گزارش تخلف به رئیس شعبه سیار گشت مشترک ارجاع داده می‌شود.


اما تخلفات بهداشتی تنها تخلف این واحدها نبود و این غرفه‌ها به‌لحاظ گران بودن خدمات و ارائه ندادن فاکتور خرید نیز متخلف شناخته شدند و برای آنها پرونده تعزیراتی تشکیل و در محل اجرای حکم شد و متخلفان علاوه بر جریمه نقدی در حق صندوق دولت با حکم رئیس شعبه حاضر در گشت مشترک به استرداد حق شاکی نیز محکوم شد و شاکیان با ارائه فاکتور خرید مبالغ اضافه‌پرداختی را از واحد متخلف دریافت کردند.

امید شهرآبادی رئیس گشتهای مشترک تعزیرات حکومتی استان تهران رسیدگی به تخلفات واحدهای خدماتی را که مسافران با آن سروکار دارند اولویت تعزیرات حکومتی در این ایام عنوان کرد و گفت: استرداد حق شاکی یکی از حکمهای رئیس شعبه تعزیرات حکومتی است که اگر پرونده‌ای شاکی خصوصی داشته باشد متخلف علاوه بر جزای نقدی در حق صندوق دولت موظف به پرداخت اضافه‌دریافتی (گرانفروشی) به شاکی است.


او در مورد وضعیت تخلفات تعزیراتی در فرودگاه‌ها گفت: چند وقتی است که از مدیران فرودگاه‌های امام خمینی(ره) و مهرآباد درخواست کرده‌ایم تا مکان مشخصی در اختیار گشت مشترک تعزیرات حکومتی قرار دهند تا بتوانیم به‌صورت مستمر به تخلفات انجام‌شده در این فرودگاه‌ها رسیدگی کنیم که متأسفانه تاکنون به‌رغم پیگیری‌ها بی‌پاسخ مانده است.

می فایل مجله خبری اندیشه ناب