اخبار مهم
Home / هنری / ثریا حکمت درگذشت
31295_842.jpg

ثریا حکمت درگذشت

به گزارش مجله خبری اندیشه ناب:

فرامرز روشنایی بازیگر در گفت و گو با خبرنگار ایسکانیوز از درگذشت ثریا حکمت بازیگر سینما و تلویزیون خبر داد و گفت: متاسفانه خانم حکمت که در بیمارستان بستری بود امروز صبح از دنیا رفت.

ثریا حکمت با نام اصلی آذر مهدی قلی خانی متولد ۱۳۳۲ در خوی بود که پس از اخذ مدرک منشی گری از اوایل دهه ۵۰ فعالیت بازیگری اش را آغاز کرد که تا اواخر دهه ۸۰ ادامه داشت. از جمله فیلم های سینمایی که این هنرمند فقید در آن ها نقش آفرینی کرده بود می توان به آثاری چون «نقطه ضعف»، «تصویر آخر»، «خواستگاری»، «شب شکن»، «سمندر»، «جدال در تاسوکی»، «بهار در پاییز»، «دو همسفر»، «حالا چه شود؟»، «روز دیدنی»، «نیش»، « تهاجم»، «ماه پیشونی»، «آواز قو»، «عروسی مهتاب» و فیلم به‌یاد ماندنی «ای ایران» ناصر تقوایی اشاره کرد.

«مرد اول»، «آپارتمان»، « فاصله»« گزارش»، «خانه به خانه» و «خاطره ها» هم از جمله سریال هایی هستند که حکمت در آنها به ایفای نقش پرداخته است.

این بازیگر بیش از یک دهه است که فعالیت بازیگری نداشت و در سال های اخیر با مشکلات معیشتی زیادی مواجه بود.

حکمت که در اوایل سال جدید به دلیل مسمویت دارویی به بیمارستان منتقل شده بود با بهبود نسبی شرایطش ترخیص شده ولی بامداد ۱۶ فروردین ماه به دلیل تشنج و لخته شدن خون بار دیگر به بیمارستان منتقل شد و به کما رفت.

می فایل مجله خبری اندیشه ناب