اخبار مهم
Home / هنری / جدال دو خواننده پاپ بر سر مال دیگری/ زانیار خسروی: رضا بهرام آهنگ ما را کپی کرده است!
1588163739_60725_359.jpg

جدال دو خواننده پاپ بر سر مال دیگری/ زانیار خسروی: رضا بهرام آهنگ ما را کپی کرده است!

به گزارش مجله خبری اندیشه ناب:

زانیار خسروی معتقد است که رضا بهرام در آهنگ جدیدش، از ملودیِ یکی از آثار او استفاده کرده است و جالب اینکه گویا این ملودی از اساس متعلق به شخص دیگری است.

 

به گزارش تسنیم، رضا بهرام خواننده موسیقی پاپ است. چندی پیش ویدیویی از این خواننده منتشر کردیم که مشکوک به «پلی بک» بود. این ویدیو در یکی از کنسرت‌های بهرام در سال گذشته (۱۳۹۸) ضبط شده بود. با کارشناسی در حوزه صدا و آهنگسازی مطرح در موسیقی ایران صحبت کردیم و نظر آنها را درباره این ویدیو جویا شدیم و آنها هم «پلی بک» بودن این اجرا را تأیید کردند.

 

 

در سال جدید اما ماجرای جالب دیگری رخ داده است که این بار هم برای رضا بهرام حاشیه‌ساز خواهد بود.

 

رضا بهرام در هفته‌های گذشته ویدیویی در صفحه شخصی‌اش منتشر کرده که او را در حال ضبطِ تازه‌ترین آهنگش نشان می‌دهد. اما ملودیِ این آهنگ خیلی آشناست و از همان ابتدا به نظر می‌رسید که این آهنگ جدید از آقای بهرام برایش دردسرساز شود.

 

در واکنش به این آهنگِ رضا بهرام، زانیار خسروی ویدیویی در صفحه شخصی‌اش منتشر کرد و پرده از سرقتی موسیقایی برداشت.

 

زانیار خسروی در این ویدیو اینچنین می‌گوید: «دو تا از ملودی‌هایِ دو آهنگِ مختلف «ایهام» برداشته شده و یک آهنگ شده و فقط شعرش عوض شده است. اولاً که ملودی هم مثل شعر، مثل فیلمنامه یا هر اثر هنری دیگری صاحب دارد؛ یعنی اگر شما این اثر را به صورت فیزیکی و مثل یک موبایل یا یک لیوان نمی‌بینید، این‌جور نیست که در فضا پراکنده باشد و هر کسی بخواهد، همین‌جور از آن استفاده کند.»

 

یعنی خسروی می‌گوید که رضا بهرام ملودیِ کار جدیدش را از آهنگی که پیش‌تر «ایهام» خوانده، کُپی کرده است. زانیار خسروی چند ماه پیش آهنگی با عنوان «سلطان قلبم» منتشر کرده که در آن خودش و خواننده‌ای با نام «ایهام» آواز می‌خوانند. نام این آهنگ «سلطان قلبم» است. در ویدیویی که در ادامه آمده است می‌توانید شباهت‌های آهنگِ مدنظرِ خسروی با آهنگ جدیدِ رضا بهرام را ببینید و بشنوید.

 

زانیار خسروی در ویدیویی که منتشر کرده، گفته است که با تهیه کننده‌ی رضا بهرام صحبت کرده تا اثر جدیدِ این خواننده را منتشر نکند، چرا که ملودی‌اش متعلق به او(خسروی) است. اما گویا تهیه کننده‌ی رضا بهرام این مسئله را قبول نکرده و همین ماجرا سبب شده است که زانیار خسروی دست به افشاگری بزند.

 

ملودیِ سرقتی هم گویا سرقتی است

 

در اینکه رضا بهرام در آهنگ جدیدش از ملودی‌ای استفاده کرده که قبلاً در آثار دیگری شنیده شده، شکی نیست. اما جالب اینجاست که پیش از اثرِ زانیار خسروی و «ایهام» هم، این ملودی در جاهای دیگری شنیده شده است.

 

مثلاً خواننده‌ای به اسم شارومین آهنگی دارد که همین ملودی در آن به کار گرفته شده و پیش‌تر از آهنگِ زانیار خسروی و رضا بهرام منتشر شده است. جالب‌تر آنکه آثار دیگری هم هست که براساس همین ملودی ساخته و منتشر شده است و گویا این ملودی چندین بار در قطعه‌های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است.

 

حال باید از رضا بهرام و زانیار خسروی پرسید که چرا بر سرِ ملودی که معلوم نیست متعلق به کیست وارد جنگ شده‌اند؟

می فایل مجله خبری اندیشه ناب