اخبار مهم
Home / حوادث / جزيياتى از حادثه انفجار مهمات در اتوبان تاكستان-قزوين/ واكنش سپاه
2147544.jpg

جزيياتى از حادثه انفجار مهمات در اتوبان تاكستان-قزوين/ واكنش سپاه

به گزارش مجله خبری اندیشه ناب

 فرماندار شهرستان تاکستان گفت: خرابی های ناشی از انفجار خودرو دراتوبان قزوین به تاکستان و زنجان برطرف شده است.

سیاوش طاهرخانی در گفتگو با مهر اظهارداشت: در پی انفجار خودروی حامل ادوات نظامی که عصر امروز پنجشنبه در مسیر اتوبان تاکستان به زنجان در لاین جنوبی رخ داد این خودرو به طور کامل در آتش سوخت.

وی افزود: بر اثر شدت انفجار خودرو و مواد داخل آن یکی از دکل های برق مسیر دچار آسیب شد و چند ساعتی برق تاکستان قطع شد.

طاهرخانی بیان کرد: همچنین در این حادثه قسمتی از روکش اسفالت اتوبان تخریب شده بود که با حضور راهداران تاکستان بلافاصله نسبت به ترمیم مسیر اقدام شد و در حال حاضر برای تردد مشکلی نیست.

فرماندار تاکستان که مدیریت این حادثه را برعهده داشت گفت: خوشبختانه با همکاری بسیار خوب و حضور به موقع نیروهای امدادی از گسترش دامنه آتش جلوگیری شد و راننده خودرو نیز جراحت سطحی دید که در محل مورد درمان قرار گرفت.

وی بیان کرد: در هنگام آتش گرفتن خودرو و حضور ماموران راهور برای کمک رسانی یکی از راهوران بر اثر ترکش مواد پرتاب شده دچار جراحت شد که خوشبختانه پس از اعزام به بیمارستان مداوا و مرخص شد و مشکلی در این زمینه نیست.

فرماندار تاکستان یادآورشد: پس از پاکسازی محل و ترمیم خرابی و تعمیر دکل برق ضمن وصل شدن شبکه برق تردد در مسیر از ساعاتی قبل آغاز شده و حادثه مدیریت شده است.

واكنش سپاه

سردار رمضان شریف مسئول روابط عمومی کل سپاه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خصوص جزئیات سانحه امروز انفجار یک دستگاه تریلی در جاده تاکستان – قزوین اظهار داشت: این سانحه مربوط یکی از تریلی‌هایی بود که مقادیری از گلوله‌های توپ متعلق به یکی از یگان‌های سپاه را حمل می‌کرد که این تریلی در  اثر ترکیدگی لاستیک دچار واژگونی و برخورد با گاردریل کنار جاده در هوای بسیار گرم شده و دچار آتش‌سوزی و انفجار می‌شود.

شریف گفت: با تدابیر ایمنی پیش‌بینی شده برای جلوگیری از آسیب به خودروهای در حال حرکت بلافاصله مسیر توسط تیم اسکورت مسدود و با همکاری مردم عزیز هیچ آسیبی به کسی نمی‌رسد و تنها یکی از مأمورین فداکار نیروی انتظامی دچار مصدومیت جزیی شده است.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات ایمنی جهت حمل و نقل مهمات نظامی طبق دستورالعمل جاری بر فرآیند چینش مهمات در تریلی به طور کامل اعمال شده بود و تدابیر دیگر نظیر نبودن چاشنی نیز از دیگر اقداماتی بود که مسئولان امر صورت داده بودند.

می فایل مجله خبری اندیشه ناب