اخبار مهم
Home / پزشکی و سلامت / شیوع دوباره "کرونا ویروس" در چین و افزایش نگرانی های جهانی: تنها یک راه حل برای شکست کامل بیماری!
60390_820.jpg

شیوع دوباره "کرونا ویروس" در چین و افزایش نگرانی های جهانی: تنها یک راه حل برای شکست کامل بیماری!

به گزارش کجله خبری اندیشه ناب:

اندیشه ناب: روز گذشته برای اولین بار در پنج هفته گذشته تنها در عرض ۲۴ ساعت ۱۰۸ مورد تازه ابتلا به ویروس جدید کرونا در چین ثبت شد. این خبر نگرانی‌هایی را در مورد امکان بروز موج دوم کرونا در ایران به دنبال داشته است.

 

به گزارش زهرا حسین زاده از سرویس ترجمه  اندیشه ناب، کمتر از یک هفته پیش بود که چین اعلام کرد، آمار ابتلا به ویروس کرونا به شدت افت کرده و در یک روز ۶ تا ۷ آوریل برای اولین بار هیچ مورد مرگی ثبت نشده و افزون بر این تنها ۳۲ مورد جدید ابتلا گزارش شده‌اند.

 

 

حالا اما خبرگزاری شینهوا به نقل از دولت چین اعلام کرده که موارد جدیدی از ابتلا به این ویروس در برخی مناطق این کشور به ثبت رسیده‌اند. روز یک‌شنبه در حالی ۱۰۸ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در چین اعلام شد که روز قبل از آن تنها ۹۹ مورد جدید شناسایی شده بود. این رقم بالاترین میزان ابتلای جدید به ویروس کرونا از پنج هفته پیش به این سو است.

۹۸ مورد از بین ۱۰۸ ابتلای جدید شهروندان چینی هستند که تا کنون در خارج از کشور بوده و به تازگی به چین بازگشته‌اند.

به گفته معاون مدیرکل کمیسیون سلامتی چین شمار بیماران کووید ۱۹ در روزهای آتی بیشتر خواهد شد. دلیل این امر موج مسافران بازگشتی به چین از مبادی ورودی این کشور است که بر اساس آمار تا کنون بین ۱۰ تا ۲۰ درصد آنها آلوده به ویروس CoV-2 بوده‌اند.

 

دویچه وله نیز با اشاره به این اتفاق از افزایش نگرانی ها در ایران و جهان نوشت: انتشار این خبر نگرانی‌هایی را در زمینه تشدید شیوع بیماری کووید ۱۹ در سراسر جهان حتی کشورهایی که موفق به کنترل اپیدمی شده اند به دنبال داشته است. شیوع مجدد ویروس در چین این فرضیه را تقویت کرده که به نظر می رسد تا زمان عدم کشف واکسن، دارو یا درمان موثر عملا امکان منترل کامل اپیدمی میسر نیست ضمن اینکه کنترل بیماری در یک نقطه از جهان و عدم کنترل آن در کشوری دیگر می تواند مجددا عامل شیوع بیماری باشد.

می فایل مجله خبری اندیشه ناب