اخبار مهم
Home / هنری / عكس: اعتراض اصولگرایانه به نمایش تابلو‌های اروتیک در تهران
1914792_737.jpg

عكس: اعتراض اصولگرایانه به نمایش تابلو‌های اروتیک در تهران

به گزارش مجله خبری اندیشه ناب:

روزنامه اصولگرای جوان هم مانند رسانه های هم طیف خود از جمله کیهان حساسیت ویژه ای در مورد رویدادهای فرهنگی دارد. در جدیدترین موضع گیری این رسانه با نگاه انتقادآمیز به نمایش تابلو‌های اروتیک در برخی گالری های تهران پرداخته است.
این روزنامه در ادامه می نویسد: طی هفته‌های اخیر تعدادی نمایشگاه هنری در بعضی از گالری‌های تهران برگزار شده که در برخی از آن‌ها موضوعات اروتیک و بخش‌هایی از بدن برهنه سوژه‌ها نمایش داده می‌شود. از جمله این موارد می‌توان به نمایشگاه آثار امیرناصر اخلاقی با نام «آریرگارد» در گالری هما اشاره کرد و دیگری نمایشگاه آثار محمد مساوات با نام «لثه» در گالری محسن و همچنین نمایشگاه «خارج از مرز» با آثاری از یحیی رویدل در گالری دیلمان.

خارج از عرف بودن برخی از این آثار حتی مخاطبان همیشگی نمایشگاه‌های تجسمی را به حیرت واداشته و این سؤال را در اذهان ایجاد کرده که صاحبان گالری بر اساس چه قانون و معیاری این تابلو‌ها را به نمایش عمومی گذاشته‌اند؟!
با عنایت به اینکه مسئولیت برپایی نمایشگاه‌های تجسمی برعهده گالری‌دار است و بر اساس قانون گالری‌ها برای هر نمایشگاه مجوز وزارت ارشاد را نمی‌گیرند، اولین فرد مسئول درباره آنچه روی دیوار گالری‌ها می‌رود صاحب گالری است و در صورت ایجاد مشکل و اتفاقات غیرقانونی و خارج از عرف، اداره کل هنر‌های تجسمی وزارت ارشاد ورود کرده و مسئله را بررسی می‌کند و در صورت احراز تخلف تا تعطیلی گالری می‌توان حکم صادر کرد.
هادی مظفری مدیرکل هنر‌های تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره شیوه نمایش آثار یحیی رویدل در گالری دیلمان که برای نمایش ندادن بخش‌هایی از بدن سوژه‌های نقاشی روی آن‌ها چسب چسبانده! می‌گوید: این کار توسط گالری‌دار انجام شده است و باید مسئول گالری پاسخگوی چنین رفتاری باشد. نمایش آثاری که خلاف موازین اسلامی باشد ممنوع است، چنین آثاری نباید روی دیوار می‌رفت، گالری‌دار کار نادرستی انجام داده است و باید بابت آن پاسخگو باشد.
مظفری درباره نمایش آثار اروتیک محمد مساوات که در گالری محسن به نمایش درآمد نیز اظهار می‌دارد: باید جلسات شورا تشکیل شود تا بر مبنای آن تصمیم‌گیری انجام شود و به محض اینکه متوجه شویم آثار مشکل‌داری در گالری‌ها به نمایش گذاشته شده است، آن آثار را از دیوار پایین می‌آوریم و به عملکرد گالری رسیدگی می‌کنیم.
مخاطبان گرامی : به شما عزیزان پيشنهاد مى كنيم “مطالب پیشنهادی” زير را هم مطالعه كنيد:

می فایل مجله خبری اندیشه ناب