اخبار مهم
Home / هنری / پول‌سازترین زنان سینمای ایران
52453_682.jpeg

پول‌سازترین زنان سینمای ایران

به گزارش مجله خبری اندیشه ناب:

ایران آرت: سارا بهرامی روند رو به رشدش را آرام آرام طی کرد و حالا عنوان‌ پول‌سازترین بازیگر زن سال را به یدک می‌کشد. این خانم بازیگر در سال ۹۷ دو فیلم هزارپا و دارکوب را در سینماها داشت که مجموع فروش این دو فیلم به ۴۰ میلیارد و ۷۳۰ میلیون تومان رسید و باعث شد بهرامی با اختلافی فاحش به‌عنوان پول‌سازترین بازیگر زن سال شناخته شود. بهرامی در هر دوی این فیلم‌ها ایفاگر نقش اصلی زن است و تأثیرگذاری او در فروش فیلم‌ها را نمی‌شود انکار کرد. 
پس از سارا بهرامی، شبنم مقدمی با فروش ۹ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومانی دو فیلم خجالت نکش و کلمبوس دومین بازیگر پول‌ساز زن ایران در سال ۹۷ شناخته شد. رتبه سوم این جدول هم به مهناز افشار اختصاص دارد که سه فیلم لس‌آنجلس-تهران، دلم می‌خواد و دارکوب را داشت.
چهارمین و پنجمین بازیگرهای خانم پرفروش سال ۹۷ هم به ترتیب لیلا حاتمی و باران کوثری هستند. لیلا حاتمی برای دو فیلم بمب؛ یک عاشقانه و خوک با مجموع فروش ۸ میلیارد و ۳۵ میلیون تومان و باران کوثری برای فیلم‌های عرق سرد، عصبانی نیستم، آستیگمات و بی‌نامی با مجموع فروش ۶ میلیارد و ۹۶۶ میلیون تومان به این عناوین رسیده‌اند.
عنوان پول‌سازترین بازیگر مرد سال ۹۷ به جواد عزتی رسیده است. در سال ۹۷ چهار فیلم هزارپا، لاتاری، تنگه ابوقریب و خرگیوش با بازی جواد عزتی به اکران درآمد که مجموع فروش این فیلم‌ها ۶۵ میلیارد و ۵۲۰ میلیون تومان رسید. رضا عطاران، هادی حجازی‌فر، حمید فرخ‌نژاد، پژمان جمشیدی، سام درخشانی، فرهاد اصلانی، امیر جدیدی، ساعد سهیلی و نوید محمدزاده هم دومین تا دهمین بازیگران مرد پول‌ساز سال ۹۷ هستند.
**مخاطبان گرامی : به شما عزیزان پيشنهاد مى كنيم “مطالب پیشنهادی” زير و 
مطالب “وب گردى” و “تازه هاى بازار” در ستون سمت راست صفحه را هم مطالعه كنيد.

می فایل مجله خبری اندیشه ناب