اخبار مهم
Home / حوادث / گروگان‌گیر ملاثانی دستگیر شد
35066_122.jpg

گروگان‌گیر ملاثانی دستگیر شد

به گزارش مجله خبری اندیشه ناب

مجرم سابقه داری که جمعه شب گذشته پس از گروگانگیری مسافران یک اتوبوس و آزادی آنها در ملاثانی از توابع خوزستان، متواری شده بود باتلاش دستگاه قضایی و مامورین پلیس اطلاعات این استان دستگیر شد.
به گزارش میزان، مجرم سابقه‌داری که جمعه شب گذشته پس از گروگان‌گیری مسافران یک اتوبوس و آزادی گروگان‌ها در ملاثانی از توابع خوزستان، متواری شده بود، دستگیر شد.
سید قادر موسوی، دادستان شهرستان باوی از توابع استان خوزستان با اعلام این خبر گفت: متهم با تلاش دستگاه قضایی و ماموران پلیس اطلاعات استان خوزستان دستگیر شد.
براساس این گزارش، جمعه شب گذشته یک مجرم سابقه‌دار که تحت تعقیب نیروهای انتظامی قرار داشت با وارد شدن به یک اتوبوس در مسیر ملاثانی به شوشتر از توابع استان خوزستان سرنشینان آن را گروگان گرفت.
بلافاصله پس از این حادثه با حضور ماموران انتظامی و یگان ویژه ناجا فرد گروگان‌گیر به آزادی سرنشینان اتوبوس اقدام کرد.
گروگان‌گیر تقاضای گفت‌وگو با مقامات قضایی را داشت و برای رسیدن به این خواسته راننده اتوبوس و فردی دیگر را در محل نگه داشته بود.
ساعاتی بعد یک منبع آگاه که در محل حادثه حضور داشت از پایان این گروگان‌گیری خبر داد و گفت: دو مجروح حادثه روانه بیمارستان شدند و حال آن‌ها مساعد است.
وی با بیان اینکه گروگان‌گیر انگیزه قومیتی، سیاسی و امنیتی نداشته است، افزود: این فرد که سابقه اعتیاد به مواد مخدر دارد، روز پنجشنبه مرتکب دو سرقت مسلحانه در شهرستان ملاثانی شده بود و تعادل روحی و روانی نیز ندارد.
این منبع آگاه با بیان اینکه متهم در سرقت‌های مسلحانه از خودروها انگیزه خاصی نداشته است و پس از سرقت خودروها را رها می‌کرده، تصریح کرد: متهم با تضمین مقامات قضایی به آزادی گروگان‌ها اقدام کرد؛ اما بلافاصله تحت تعقیب قضایی قرار گرفته است.
گفتنی است به دلیل بسته شدن خیابان‌های منتهی به محل حادثه برخی افراد سودجو با انتشار پیامی از درگیری با گروهک‌های تروریستی در ملاثانی خبر داده بودند که اساسا چنین شایعه‌ای صحت ندارد و انتشار این دست پیام ها توسط معاندین برای تحت تاثیر قرار دادن آرامش و امنیت استان خوزستان در ایام کنگره عظیم اربعین است.

می فایل مجله خبری اندیشه ناب