اخبار مهم
Home / پزشکی و سلامت / یافته های تازه کارشناسان در مورد احتمال ابتلای مجدد به "کرونا ویروس"
60471_436.jpg

یافته های تازه کارشناسان در مورد احتمال ابتلای مجدد به "کرونا ویروس"

به گزارش کجله خبری اندیشه ناب:

اندیشه ناب: گمان می رود گزارشهای حاکی از نتیجه مثبت تست بیمارانی که مرخص شده اند یا اشتباه بوده و یا مربوط به موارد بدون تشخیص بوده است. اگرچه جامعه پزشکی همچنان در تلاش به درک کامل ویروس تازه کرونا، که منجر به کوئید-۱۹ می شود است، به نظر می آید علیرغم گزارش های مبنی ابتلای دوباره قربانیان، اجماع عمومی میان کارشناسان آن است احتمال ابتلای دوباره بیمارانی که بهبود یافته اند، در واقع بسیار ناچیز است.
 
به گزارش زهرا حسین زاده از سرویس ترجمه اندیشه ناب، روز جمعه، مجله تایمز از گزارش های مربوط به قربانیانی در چندین کشور آسیایی یاد کرد که پس بهبودی کامل و مرخصی از بیمارستان، نتیجه تست دوباره آنها مثبت بوده است. از آن جمله است مطالعه اخیر در چین بر روی بیماران بهبود یافتهٔ «شنژن»، که تست ویروس بر حدود ۱۵ درصد از بیماران مرخص شده، مثبت بود.
 
 
 
با این حال، طبق مطلبی که تایم منتشر کرده، این بیماران اکثرا فاقد علائم بیماری بوده اند و نیز دیگر پژوهش های مقدماتی نشان می دهد در بدن میمون های مبتلا به این بیماری، پادتن هایی تولید شده که از ابتلای دوباره آنها در مواجهه با ویروس جلوگیری کرده است.
 
کارشناسانی که با این نشریه ایالات متحده و چند رسانه دیگر گفتگو کرده اند، گفته اند که داده هایی که هم اکنون بدست می آید حاکی است که یا موارد مذکور بطور کامل بهبود نیافته بوده اند و یا به علت آنکه تست ها از حساسیت کافی برخوردار نبوده اند، نتیجه دقیق نبوده است.

 
پروفسور دیوید هوی، از دانشگاه چینی هنگ کنگ به تایم گفت، علت آنکه برخی پس از تست دوباره، به نظر می آمد همچنان آلوده اند، کیفیت نمونه ای بوده که تست شده و یا شاید تست به اندازه کافی حساس نبوده» است. او گفت که آر.ان.آ.ی وایرال ممکن است زمانی طولانی پس از دفع ویروس ادامه یابد.
 
ماه گذشته، «پروفسور جان کوهن» از «دانشکده پزشکی برایتون و ساسکس»، هنگامیکه از او در خصوص ابتلای دوباره سوال شد، به روزنامه گاردین گفت «ساده بگویم، ما هنوز نمی دانیم، چون هنوز تست پادتن برای آزمون آلودگی نداریم، البته به زودی خواهیم داشت».
 
او گفت: با این وجود، با اتکا به آنچه از دیگر ویروس ها می دانیم، بسیار احتمال دارد که وقتی فردی یکبار آلوده شد، مصونیت کلی پیدا کند و دوباره مبتلا نشود. مسلما همیشه استثناهایی هم هستند، که البته بطور منطقی انتظار آن می رود.
 
یکی از کارشناسان، البته، به روزنامه بریتانیایی گفت که گرچه شواهدی در متون علمی در باره مقاوم بودن آلودگی های ناشی از ویروس کرونای حیوانات (بخصوص خفاش ها) موجود است، «احتمال نمی رود» آدم ها پس از بهبود، مصونیت نیابند.

می فایل مجله خبری اندیشه ناب