اخبار مهم
Home / پزشکی و سلامت / ۶ توصیه برای درمان سرماخوردگی / در هنگام بیماری چه کارهای باید انجام داد؟
28007_309.jpg

۶ توصیه برای درمان سرماخوردگی / در هنگام بیماری چه کارهای باید انجام داد؟

به گزارش کجله خبری اندیشه ناب:

اندیشه ناب: اگر شما دچار سرماخوردگی شدید بهتر است به گفته های کارشناسان توجه نمایید تا سریع تر بهبود پیدا کنید. البته در ابتدا عجله ای نیست به دکتر مراجعه کنید و با انجام توصیه ها و استراحت این موضوع بهبود پیدا خواهد کرد.
عدم وجود عجله در مراجعه به پزشک*

به گزارش سرویس سلامت اندیشه ناب به نقل از یاهو، نیازی به تجویز پزشک برای سرماخوردگی نیست. آنها ویروس هایی هستند که آنتی بیوتیک ها نابودگر شان خواهد بود. دکتر جفری لیندر، پزشک طب داخلی بیمارستان بریگهام می گوید:
“شما با افزوده شدن ماده ای شیمیایی در بدنتان هیچ شانسی برای کمک پیدا کردن ندارید و در واقع شانسی در مقابل آسیب دیدن پیدا می کنید.”
از عوارض جانبی آنتی بیوتیک: اسهال، جوش و افزایش مقاومت در برابر دوزهای آینده مواد مخدریست.
از گرفتن سخت بینی خود خودداری کنید

ویلیام شافنر متخصص بیماری های عفونی می گوید:
“این ویروس ها در نهایت به سینوس های شما رسیده و آنها را حساس می کنند.” در مقابل انگشت خود را داخل یکی از سوراخ بینی گذاشته و به دیگری آرام ضربه بزنید. این امر کمک می کند تا بینی شما ملتهب نگردد.
شافنر افزود: ” سعی کرده به حمام رفته و آب گرم را باز کنید تا بخار همه جا را فراگیرد. استنشاق بخار گرم در باز نمودن بینی شما کمک شایانی می کند.”
همچنین یک ظرف آب گرم و ریختن کمی نمک در داخل آب عملی همچون حمام آب گرم دارد. پزشکان توصیه می کنند این کار را روزی دو بار انجام دهید تا آب ریزش بینی شما کاهش پیدا کرده و باز شود.
مصرف سوپ مرغ

دکتر Evangeline Lausier می گوید “در سرما و آنفولانزا مصرف سوپ مرغ کمکی برای هیدراتاسیون شما خواهد بود.” او می افزاید که وجود رشته یا برنج موجب می شود تا کالری لازم را جذب کرده و روده تان صاف شود. او می گوید وجود گوشت مرغ در کاهش التهاب و ویروس آنفولانزا تاثیر بسیاری دارد. سبزی تازه و ادویه جات نیز در سوپ وجود داشته باشد موثر واقع می شوند.
 Lausier بیان می کند: ” سبزی مخاط را از بین برده و زنجبیل حالت تهوع را از بین می برد.”
تحقیقات نشان داده اگر بیمار یک تیمارگر مناسبی داشته باشد بهبود آن سریع تر خواهد بود.
مصرف نوشیدنی گرم

شما می دانید که در هنگام بیماری عرق کردن، آبریزش بینی و عطسه مداوم میزان آب بدن را کاهش می دهند. اما اگر در این بین نوشیدنی گرمی مصرف شود بسیار مناسب است. چای گیاهی همراه با لیمو یا زنجبیل ممکن است تحریک غشا مخاطی را در بینی، گلو، روده و برخی دیگر را تسکین دهد.
خواب

به گزارش اندیشه ناب، برای مبارزه با ویروس بدن باید سوخت و ساز بالایی داشته باشد. به گفته پزشکان خواب کافی در بهبود بیماری کمک بسیاری می کند.
هر درمان طبیعی را رد نکنید

باتوجه به مطالعات انجام گرفته در سال ۲۰۰۴، شربت اقطی بیماری های صد ساله را درمان می کند. بارت می گوید همانطور که برای مواد مخدر سنتی ضد احتقان مانند Sudafed موجب تسکین موقت می گردد اما آنها سریع موجب بهبود نشده و ضربان قلب و فشار خون را بالا می برند. البته از اسپری های بینی همچون AFRIN دوری کنید زیرا با دوز بالا اگرچه موجب توقف نشده بلکه بیشتر متراکم می کند.
*با توجه به شیوع انفلوآنزای حاد در ایران و در صورت مشاهده علائم این بیماری، مراجعه به پزشک به جای خود درمانی اکیدا توصیه می شود.

می فایل مجله خبری اندیشه ناب